RAMAZAN SÜSLEMELERİ

Ramazan hızla yaklaşırken, yaratıcı bir zihniyete girmek ve bu güzel, heyecan verici ve ödüllendirici kutsal ay için evinizi dekore etmeyi düşünmek için daha iyi bir zaman yok. Bolluk ve bereketin anahtarı Ramazan ayında bulunduğumuz alanın daha huzur dolu olmasını isteriz. Ramazan ayının ruhunu yansıtan dekoratif önerilerle sizde evinize unutulmaz dokunuşlar yapabilirsiniz. Peki Ramazan ayı ev dekorasyonu nasıl yapılır? Ramazan Ayı'nda evlerinizi dekore edebileceğiniz en güzel süslemelere birlikte göz atalım.

3D RAMAZAN HİLALİ

Ramazan ayı, hilâlin (yeni ayın) görülmesiyle başlar. Hadîs-i şerîfte; “Ayı görünce oruç tutunuz! denmektedir. Ramazan Hilalimizin göz alıcı ışığı ile yaşam alanlarınızı süsleyebilirsiniz. Bu İslami dekorun farklı ve eşsiz tasarımı her Müslüman evinde olması gereken bir parçadır ve bulunduğu her alana benzersiz bir görünüm katıyor.  

 

 METAL RAHLE

Müslüman evlerinin vazgeçilmez değeri olan Kuran-ı Kerim Ramazan ayının da en önemli değerlerindendir. İftarda, sahurda, camilerde, evlerde okunarak içimizi huzurla kaplar. İslami motifli rahle ile şık ve manevi bir tasarıma sahip olabilirsiniz.

 MASAÜSTÜ DEKORLARI

Ramazan ruhunu yansıtacak sıcak dokunuşları daha minimal parçalarla yapmak isteyenlere de duvar dekorunun en güzel örneklerini veriyoruz. Manevi duyguları destekleyecek setli veya tek parçalı ramazan masaüstü dekorlarımızı inceleyebilirsiniz.